Neohodnotené

ZEEN COLLAGEN LEMON

Francúzsky prémiový morský kolagén

skladom
Kód: 8465
€49 –10 % €44
Kategória: Oleje, bylinky
zeen coll gold
Akcia Novinka
€49 –10 %

Odporúčaná denná dávka: 1 vrecúško (7,2g) 1x denne.
Účinná látka v odporúčanej dennej dávke: 6 g hydrolyzovaného rybieho kolagénu
Návod na použitie: obsah 1 vrecúška nasypte do suchého pohára a rozmiešajte v 200ml vody. Po rozpustení vypite.

UPOZORNENIE: Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Výrobok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote +4 až +25 °C, chráňte pred vlhkom, teplom a priamym slnečným žiarením.
Hmotnosť: 216 g (30 ks x 7,2g) 1 vrecúško = 7,2g (1 dávka)

Vitamíny a minerálne látky

1 dávka (7,2g)

  % *

Vitamín C

1000 mg

1250%

Zinok

15 mg

150%

*% denná referenčná hodnota príjmu dospelého

ZEEN COLLAGEN – SILA V 1 DÁVKE

PREČO JE KOLAGÉN DÔLEŽITÝ?

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom organizme, tvorí 30 % proteínov v našom tele, nachádza sa v kostiach, väzoch, šľachách, chrupavkách a kĺboch, ale aj v koži, vlasoch, nechtoch a zuboch. Po 25. roku života obsah kolagénu v tele každoročne klesá a po 35. roku sa kolagén netvorí už takmer vôbec. Pokiaľ ho máme nedostatok, môže sa to prejaviť hlavne problémami s pohybovým aparátom, lámavými vlasmi, nechtami, či problémami s pokožkou. Kolagén má  v našom tele nezastupiteľnú úlohu – spája bunky, tkanivá a vytvára z nich štruktúru, tým zabezpečuje neustálu regeneráciu. Samotná molekula kolagénu je zložená z 3 prepletených reťazcov proteínov, ktoré vytvárajú štruktúru trojitého helixu, ktorý reštartuje produkciu vlastného kolagénu. Molekuly kolagénu sa spájajú do extracelulárnej matrice, ktorá je zodpovedná za pevnosť a odolnosť tkanív a chrupaviek.

KTORÉ TYPY KOLAGÉNU OBSAHUJE ZEEN COLLAGEN?

KOLAGÉN TYP I

Je v ľudských tkanivách najrozšírenejší, vyskytuje sa predovšetkým v koži a v kostiach. Predstavuje približne 90 % všetkých kolagénov v ľudskom tele, ktoré formujú naše telo, pokožku, orgány alebo kosti. Dodáva našej koži elasticitu a spája naše tkanivá. Vyskytuje sa najmä v kostiach a svaloch, taktiež tvorí spojivové tkanivo v pečeni, slezine, kostnej dreni a podporuje ich regeneráciu.

KOLAGÉN TYP II

Je najhojnejšie zastúpený v chrupavkových tkanivách, kde zabezpečuje ich pružnosť, elasticitu, prispieva k ich obnove, a preto je dôležité ho dopĺňať.

KOLAGÉN TYP III

Vyskytuje sa najmä v kostiach a svaloch, taktiež tvorí spojivové tkanivo v pečeni, slezine, kostnej dreni a podporuje ich regeneráciu.

PREČO HYDRALIZOVANÝ KOLAGÉN V PRÁŠKU?

Molekula kolagénu v prirodzenej (natívnej) forme je príliš veľká na to, aby ju dokázalo telo vstrebať. Pri procese enzymatickej hydrolýzy sa táto molekula štiepi na krátke reťazce, ktoré dokáže telo priamo využiť na vytvorenie vlastného spojivového tkaniva. Vnútorné užívanie kolagénu sa považuje za najúčinnejšiu formu práve vďaka vynikajúcej vstrebateľnosti a biologickej dostupnosti hydrolyzovaného kolagénu, ktorý si telo dokáže nasmerovať tam, kde to najviac potrebuje. Najnovšie štúdie tvrdia, že prijímanie hydrolyzovaného kolagénu vo forme výživových doplnkov dokáže zvýšiť syntézu kolagénu v tenkom čreve o 66 %.

AKÉ SÚ ZDRAVOTNÉ BENEFITY ZEEN COLLAGENU?

Kolagén je stavebnou zložkou pokožky, vlasov a nechtov, ktorá zabezpečuje hydratáciu a pružnosť. Prirodzená schopnosť produkcie kolagénu vekom klesá a časom sa úplne stráca. Štúdie dokazujú, že pravidelné užívanie hydrolyzovaného kolagénu (kolagénových peptidov) môže spomaliť niektoré prejavy starnutia, ako je strata hydratácie a pružnosti pokožky a tvorba vrások. Doplnením kolagénu môžete zároveň zabrániť alebo zmierniť lámavosť vlasov, ako aj štiepenie nechtov. ZEEN COLLAGEN je navyše obohatený o ďalšie tri zložky, ktoré ešte viac podporujú pozitívne účinky kolagénu: Vitamín C – je nevyhnutný pre správne vstrebávanie kolagénu. Kyselina hyalurónová ideálne dopĺňa kolagén vyživovaním a hydratovaním. Zinok zabezpečuje správnu funkciu imunitného systému, považuje sa za silný antioxidant, ktorý okrem iného prispieva k udržaniu zdravých vlasov, nechtov a pokožky. Klinické štúdie potvrdili pozitívny účinok hydrolyzovaného kolagénu na zdravie kĺbov, pri osteoartritíde, osteoartróze, osteoporóze, liečbe (napr. redukcia bolesti, obmedzenie používania liekov na bolesť, zlepšenie fyzických funkcií). Okrem zlepšenia pohybu kĺbov pacienti hlásili zlepšenie kvality vlasov (zlepšenie hustoty, hrúbky a urýchlenie rastu vlasov), pokožky (zvýšenou schopnosťou viazať vodu, čo vedie k vyhladeniu pokožky) a nechtov (podpora rastu nechtov, menšia lámavosť). Keďže hydrolyzovaný kolagén je výživový doplnok a nie liek, je možné ho užívať spolu s liekmi, pretože nehrozí riziko kontraindikácií alebo nežiaducich účinkov.

PREČO UŽÍVAŤ PRÁVE ZEEN COLLAGEN?

– obsahuje až 6000 mg francúzskeho prémiového morského kolagénu v dennej dávke
– vďaka obsahu trojzložkového kolagénu typu I, II, III je dobre využiteľný na regeneráciu pohybového aparátu ako aj pleti, vlasov a nechtov
– bio-aktívny (podporuje prirodzenú produkciu kolagénu v tele)
– vynikajúco sa vstrebáva a zachováva si biologickú hodnotu
– bez rybieho zápachu a pachuti
– má vynikajúcu rozpustnosť, ľahko sa mieša s nápojmi
– praktická denná dávka je balená v elegantnom vrecúšku

– čistý (neobsahuje žiadne syntetické farbivá)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: