Neohodnotené

Kvetová voda ružová BIO, Nobilis Tilia

Pre suchú, citlivú a delikátnu pokožku, regeneruje zrelú pleť a vracia jej sviežosť a vitalitu, stará sa o vlasy, ústnu dutinu, má využitie v kuchyni a v domácnosti na prevonanie prádla..

Kód: N5004/200
Značka: Nobilis Tilia
od €8,95
Kategória: Kozmetika
Objem: 200 ml - fialové sklo
skladom | N5004/201
€11,90
Objem: 200 ml - plast
skladom | N5004/200
€8,95

Jedna z nejobľúbenejších a z hľadiska histórie užívania tiež najstarších kvetových vôd je považovaná za dôležité pleťové tonikum, ktoré pokožku hydratuje a harmonizuje. Má ukľudňujúce, chladivé a mierne antiseptické účinky. Je vhodná pre suchú, citlivú a delikátnu pokožku. Účinne regeneruje zrelú pleť, ktorej vracia sviežosť a vitalitu. Zlepšuje niektoré druhy dermatitídy a v obkladoch pomáha na podráždené oči. Využíva sa na kloktanie pri zápaloch krku. Pomáha v tehotenstve pri dýchacích potiažach, nočnom potení a pri výtokoch formou sedacieho kúpeľa. Je najobľúbenejším hydrolátom, ktorý osviežuje a posilňuje mamičky pri pôrode. Kvetová voda z ruže výborne harmonizuje psychiku a hormonálny systém, pôsobí antidepresívne a dodáva silu byť ženou a matkou. Stabilizuje emócie a uľavuje pri zármutku. Zmierňuje pocity strachu, navodzuje kúzlo okamihu a romantické predstavy.

Zloženie:  Rosa Damascena Flower Water, Citronellol*, Geraniol* 


Použitie: ako osviežujúci sprej alebo obklad či iba na potieranie pokožky; ako prídavok do krémov, gélov a pleťových mliek pre špecifický účinok na pokožku; na hojenie poškodenej alebo podráždenej pokožky; na čištenie a tonizáciu pleti (pôsobí adstringentne); na terapeutický kúpeľ (niekoľko pohárikov hydrolátu na vaňu); na naparovanie tváre a inhaláciu buď neriedený alebo zmiešaný s vodou podľa požadovaného účinku; ako prírodné ochucovadlo na kulinárske účely; na rýchle trenie postihnutých miest (zmiešame s alkoholom v pomere 4:1 a získame zmes podobnú tinktúre); na terapeutické účely, vhodné tiež pri starostlivosti o tehotné, kojencov a seniorov; na prevoňanie bielizne či prestierania (nezanecháva škvrny); na starostlivosť o domácich miláčikov, ktorí sú na silné vône príliš citliví; na jemnú dezinfekciu rúk a pokožky; na starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku; ako ústna voda na dezinfekciu ústnej dutiny a na kloktanie.

Kvetové vody, inak nazývané tiež hydroláty alebo hydrosóly sú aromatické vody, ktoré vznikajú pri destilácii siličnatých rastlín. Počas destilácie vodnou parou sa oddeľujú látky rozpustné v tukoch (éterické oleje) a látky rozpustné vo vode, ktoré do vody prechádzajú. Vzniká tak „aktívna voda”, bohatá na bioaktívne látky z danej rastliny.
Kvetové vody majú široké využitie v kozmetickej starostlivosti a tiež pri starostlivosti o tehotné ženy, kojencov a seniorov. V účinkoch sú omnoho jemnejšie ako éterické oleje, používajú sa priamo na pokožku a nie je ich potrebné ďalej riediť. Môžu sa používať v spreji, na obklady alebo namiesto pleťovej vody, pridávajú sa do základov krémov či gelov, do vody na inhaláciu, do kúpeľa, zvlhčovačov vzduchu alebo do naparovačov v kozmetickej praxi. Vhodné sú všade tam, kde nie je praktické alebo žiadúce použiť olej, prípadne alkohol. Vytvárajú na pokožke aktívnu hydratačnú ochrannú vrstvu so zjemňujúcimi, ukľudňujúcimi a liečivými účinkami. Sú vhodné pre všetky typy pleti vrátane poškodenej, podráždenej a citlivej, počínajúc spáleninami od slnka, vysušenej pokožky vplyvom prostredia až po starostlivosť o kojencov.
Spektrum vôní sa u hydrolátov mení a zodpovedá zloženiu bioaktívnych látok, ktoré obsahujú. Niektoré voňajú ako éterický olej a príslušná rastlina, niektoré voňajú málo a iné zase sladko ako vody z pomarančových kvetov alebo ruže. Kvetové vody sú obvykle na vzhľad číre, niekedy so slabým matom, ktorý môže mať farbu od ružovej po modrú podľa destilovanej rastliny. Hydroláty sa medzi sebou môžu miešať podobne ako éterické oleje.
Väčšina komerčných „kvetových vôd“ sú len syntetické parfémované vody alebo v lepšom prípade alkoholové zmesi, kedy sa éterické oleje rozmiešavajú do vody pomocou emulgátorov. Často sa termín zamieňa s „toaletnou vodou“, ktoré sú však alkoholové a pre pokožku nevhodné. Niekedy sa i do pravých kvetových vôd pridáva alkohol kvôli ich konzervácii, čo úplne mení ich povahu a terapeutickú hodnotu.

Kvetové vody Nobilis Tilia sú pravé čisté hydroláty v BIO kvalite, teda získané z rastlín, ktoré boli pestované ekologickým spôsobom bez použitia chemických hnojív a postrekov. Neobsahujú alkohol ani iné konzervačné látky, žiadne rozpúšťadla, farbivá, parfémy či éterické oleje.


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: