Neohodnotené

Klinček (Zanzibar), Saloos

Má dezinfekčné a antiseptické vlastnosti. Vôňa je silne korenená, mierne sladká. Je vhodný pri nervovom i svalovom vypätí. Blokuje rast mikroorganizmov a plesní.
Kód: 2780/10
Značka: Saloos
€2,70
Kategória: Éterické oleje G-L
Objem: 10 ml
skladom | 2780/10
€2,70

Klinček (Zanzibar)

Má dezinfekčné a antiseptické vlastnosti.

 

Vôňa je silne korenená, mierne sladká. Klinček má dezinfekčné a antiseptické vlastnosti. Používa sa k lokálnemu znecitliveniu (i pri zápaloch v ústnej dutine). Je vhodný pri nervovom i svalovom vypätí. Blokuje rast mikroorganizmov a plesní. Napomáha pri problémoch ako: dna, reumatizmus, bolesti kĺbov. Je to repelent. Nepoužívať v tehotenstve, v dobe kojenia, u malých detí a pri epilepsii.

typ vone Vôňa: korenistá, ľahko ostrá, drevitá, sladkastá

latinsky nazov Latinský názov: Eugenia cyryophyllus

krajina povodu Krajina pôvodu: Indonézia

obsahuje Obsahuje: Eugenia cyryophyllus oil, eugenol* (*súčasť éterických olejov)

ziskavanie Spôsob získavania: destilácia vodnou parou - listy a kvetné puky

informacie Popis:

  • odstraňuje zápach z úst, pomáha pri bolestiach zubov a ďasien
  • antibiotický, antiseptický, hojivý na rôzne poranenia, popáleniny a odreniny kože
  • podporuje koncentráciu, harmonizujúci, afrodiziakálny
  • účinný aj ako repelent

zub Bolesť zubov: 1 kvapku klinčeka nanesieme vatovou tyčinkou na boľavé miesto.

masaz Na masáž: 3 - 6 kvapiek zmiešať s 50ml rastlinného oleja

kontraindikacie Upozornenie: Uschovajte pred deťmi, chráňte oči. Nepoužívať neriedené na kožu. Pri masáži a kúpeli spraviť test znášanlivosti. Dodržať veľmi nízke koncentrácie. Nepoužívať počas tehotenstva.

 

100% prírodné éterické oleje Saloos

 

Používanie éterických olejov je rovnako staré ako ľudia a ich bolesti. Vôňa rastlinných silíc priaznivo pôsobí na náš nervový systém a emócie, podporuje imunitný systém a spúšťa ozdravný proces celého organizmu. Pretože éterické oleje pôsobia komplexne a hlboko, je nutné dbať na ich kvalitu a užívať skutočne 100% prírodné produkty. Jedine tak môžete dosiahnuť žiadaných výsledkov.

 

Možnosti použitia éterických olejov

 

Vôňe esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.

 

Inhalácie

Najjednoduchšie použitie esenciálnych olejov je v aromalampách. Do vody nakvapkajte 3 - 8 kvapiek esenciálneho oleja. Plameň sviečky ohrieva misku, z ktorej sa ako prvej odparia prchavé vonné silice. Tiež stačí nádobu s olejom položiť na kúrenie alebo nakvapkať éterický olej na papierovú vreckovku a použiť napríklad pri dlhej jazde autom.

 

Kúpele

3-10 kvapiek éterického oleja rozmiešajte v 1 dl mlieka, troške rastlinného oleja alebo lyžičke medu. Éterický olej sa tak rozpustí a dostane sa do celého kúpeľa. Vždy je lepšie začať s nižšou koncentráciou.

 

Masáže

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nosného čistého rastlinného oleja. Éterický olej sa v rastlinnom oleji rozpustí. Túto zmes môžete použiť na masáž alebo potieranie postihnutých miest na pokožke.

 

Potieranie pokožky

Éterický olej rozpustite v tukovom základe (rastlinný olej, med, mlieko) a použite na potieraie pokožky.

 

Obklady

Do teplej vody pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja, premiešajte a použite na obklad.
 

Pri používaní silíc sú riziká minimálne. Všeobecne platí, že by sme sa mali vyvarovať vysokých koncentrácií a vždy sa podrobne zoznámiť s účinkami jednotlivých silíc. Niektoré éterické oleje nie sú vhodné pre tehotné ženy a deti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: