Neohodnotené

Tea tree (Austrália), Saloos

Prírodné antiseptikum, používa sa na ošetrenie rán, popálenín, akné, ekzémov, zápalov a poranení v ústnej dutine, hemoroidov, uštipnutí hmyzom a oparov.
Kód: 2977/10
Značka: Saloos
€3,90
Kategória: Aromaterapia
Objem: 10 ml
skladom | 2977/10
€3,90

ea tree (Austrália)

Silne antispetický, používa sa na ošetrenie rán, popálenín, akné, ekzémov, zápalov a poranení v ústnej dutine, hemoroidov, uštipnutí hmyzom a oparov, jeý, používa sa na ošetrenie rán, popálenín, akné, ekzémov, zápalov a poranení v ústnej dutine, hemoroidov, uštipnutí hmyzom a oparov, je najpoužívanejším prírodným antiseptikom.

typ vone Vôňa: teplá, svieža, silná, pikantná, gáfrovitá

latinsky nazov Latinský názov: Melaleuca alternifolia

krajina povodu Krajina pôvodu: Austrália

obsahuje Obsahuje: Malaleuca alterfolia oil, limonene* (*súčasť éterických olejov)

ziskavanie Spôsob získavania: destilácia vodnou parou - listy

informacie Popis:

  • silne antiseptický
  • používa sa na ošetrenie rán, popálenín, akné
  • poranenia v dutine ústnej
  • hemoroidy
  • štipnutia hmyzom a oparov

ucho Bolesť ucha-bežná: Nahrejte 1 čajovú lyžičku olivového oleja, pridajte 1 kvapku tea-tree a 1 kvapku levandule. Premiešajte a do zmesi namočte kúsok vaty a vložte do ucha.

kontraindikacieUpozornenie: Uschovajte pred deťmi, chráňte oči. Je možné používať na kožu neriedené.

100% prírodné éterické oleje Saloos

 

Používanie éterických olejov je rovnako staré ako ľudia a ich bolesti. Vôňa rastlinných silíc priaznivo pôsobí na náš nervový systém a emócie, podporuje imunitný systém a spúšťa ozdravný proces celého organizmu. Pretože éterické oleje pôsobia komplexne a hlboko, je nutné dbať na ich kvalitu a užívať skutočne 100% prírodné produkty. Jedine tak môžete dosiahnuť žiadaných výsledkov.

 

Možnosti použitia éterických olejov

 

Vôňe esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.

 

Inhalácie

Najjednoduchšie použitie esenciálnych olejov je v aromalampách. Do vody nakvapkajte 3 - 8 kvapiek esenciálneho oleja. Plameň sviečky ohrieva misku, z ktorej sa ako prvej odparia prchavé vonné silice. Tiež stačí nádobu s olejom položiť na kúrenie alebo nakvapkať éterický olej na papierovú vreckovku a použiť napríklad pri dlhej jazde autom.

 

Kúpele

3-10 kvapiek éterického oleja rozmiešajte v 1 dl mlieka, troške rastlinného oleja alebo lyžičke medu. Éterický olej sa tak rozpustí a dostane sa do celého kúpeľa. Vždy je lepšie začať s nižšou koncentráciou.

 

Masáže

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nosného čistého rastlinného oleja. Éterický olej sa v rastlinnom oleji rozpustí. Túto zmes môžete použiť na masáž alebo potieranie postihnutých miest na pokožke.

 

Potieranie pokožky

Éterický olej rozpustite v tukovom základe (rastlinný olej, med, mlieko) a použite na potieranie pokožky.

 

Obklady

Do teplej vody pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja, premiešajte a použite na obklad.

Pri používaní silíc sú riziká minimálne. Všeobecne platí, že by sme sa mali vyvarovať vysokých koncentrácií a vždy sa podrobne zoznámiť s účinkami jednotlivých silíc. Niektoré éterické oleje nie sú vhodné pre tehotné ženy a deti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: