Neohodnotené

Santalové drevo (Západná India), Saloos

Vôňa je drevitá, hrejivá, exotická. Pomáha liečiť chronické zápaly močových ciest, napomáha liečeniu pri prechladnutí, mierni kašeľ, ukľudňuje bolesť v krku.
Kód: 2652/5 M
Značka: Saloos
€4,20
Kategória: Aromaterapia
Objem: 5 ml
skladom | 2652/5 M
€4,20

Santalové drevo (Západná India)

Vôňa je drevitá, hrejivá, exotická. Santalové drevo je antiseptické a protizápalové. Pomáha liečiť chronické zápaly močových ciest, napomáha liečeniu pri prechladnutí, mierni kašeľ a uľavuje pri vykašliavaní, ukľudňuje bolesť v krku. Uvoľňuje hladké svalstvo, má ukľudňujúce a afrodiziakálne účinky. Odstraňuje stavy depresie a navodzuje pozitívnu, dobrú náladu. Je vhodný pre pleť suchú, mastnú a so sklonom k akné. Nie je vhodný pre tehotné ženy a pri problémoch s ľadvinami.

typ vone Vôňa: teplá, mäkká, sladko drevitá, balzamová

latinsky nazov Latinský názov: Amyris balsamifera

krajina povodu Krajina pôvodu: Západná India

ziskavanie Spôsob získavania: destilácia vodnou parou - drvené drevo

informacie Popis:

  • má antidepresívne, antiseptické, dezinfekčné účinky
  • stimuluje tráviaci trakt, uvoľňuje kŕče
  • vhodné na chronické zápaly močového mechúra a pohlavných orgánov
  • vhodné na mierne nachladnutie a kašeľ
  • rituálny, tantrický olej

kontraindikacieUpozornenie: Uschovajte pred deťmi, chráňte oči. Nepoužívať neriedené na kožu. Nevhodné pri ľadvinových ťažkostiach. Nepoužívať v tehotenstve.

 

100% prírodné éterické oleje Saloos

 

Používanie éterických olejov je rovnako staré ako ľudia a ich bolesti. Vôňa rastlinných silíc priaznivo pôsobí na náš nervový systém a emócie, podporuje imunitný systém a spúšťa ozdravný proces celého organizmu. Pretože éterické oleje pôsobia komplexne a hlboko, je nutné dbať na ich kvalitu a užívať skutočne 100% prírodné produkty. Jedine tak môžete dosiahnuť žiadaných výsledkov.

 

Možnosti použitia éterických olejov

 

Vôňe esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.

 

Inhalácie

Najjednoduchšie použitie esenciálnych olejov je v aromalampách. Do vody nakvapkajte 3 - 8 kvapiek esenciálneho oleja. Plameň sviečky ohrieva misku, z ktorej sa ako prvej odparia prchavé vonné silice. Tiež stačí nádobu s olejom položiť na kúrenie alebo nakvapkať éterický olej na papierovú vreckovku a použiť napríklad pri dlhej jazde autom.

 

Kúpele

3-10 kvapiek éterického oleja rozmiešajte v 1 dl mlieka, troške rastlinného oleja alebo lyžičke medu. Éterický olej sa tak rozpustí a dostane sa do celého kúpeľa. Vždy je lepšie začať s nižšou koncentráciou.

 

Masáže

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nosného čistého rastlinného oleja. Éterický olej sa v rastlinnom oleji rozpustí. Túto zmes môžete použiť na masáž alebo potieranie postihnutých miest na pokožke.

 

Potieranie pokožky

Éterický olej rozpustite v tukovom základe (rastlinný olej, med, mlieko) a použite na potieraie pokožky.

 

Obklady

Do teplej vody pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja, premiešajte a použite na obklad.

Pri používaní silíc sú riziká minimálne. Všeobecne platí, že by sme sa mali vyvarovať vysokých koncentrácií a vždy sa podrobne zoznámiť s účinkami jednotlivých silíc. Niektoré éterické oleje nie sú vhodné pre tehotné ženy a deti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: