Neohodnotené

Šalvia (Balkán), Saloos

Vôňa je ostrá, silná, bylinná. Šalvia pomáha a uľavuje pri stavoch smútku a depresie, stimuluje trávenie a povzbudzuje chuť k jedlu pri stavoch nechutenstva.
Kód: 2661/10
Značka: Saloos
od €4,90
Kategória: Aromaterapia
Objem: 10 ml
skladom | 2661/10
€4,90
Objem: 50 ml
skladom | 2661/50
€20,90

alvia (Balkán)

Vôňa je ostrá, silná, bylinná. Šalvia pomáha a uľavuje pri stavoch smútku a depresie, stimuluje trávenie a povzbudzuje chuť k jedlu pri stavoch nechutenstva. Šalvia sa využíva taktiež pri liečbe menštruačných ťažkostí a pri problémoch v období menopauzy, používala sa aj na liečbu ženskej sterility. Ďalej má priaznivý vplyv na liečbu močových ciest, rovnako tak i na liečbu pečene a obličiek, stimuluje lymfatický systém a tým posilňuje funkciu žliaz. Šalviový olej je hodnotný aj pri použití na pokožku - pomáha pri liečbe dermatitídy, vredov. Názov je odvodený z latinského slova 'Salvare', čo znamená 'vyliečiť' alebo 'uložiť' a počas stredoveku bola Šalvia populárna prísada do mnohých nervových vodičiek a bylina bola tiež používaná na čistenie ďasien. Hodí sa pre pleť zmiešanú, mastnú, suchú, pomáha sťahovať rozšírené póry. Nie je vhodný pre tehotné ženy, neužívať pri epilepsii a vysokom krvnom tlaku. Olej je klasifikovaný ako orálny toxín a preto by mal byť používaný s veľkou opatrnosťou.

typ vone Vôňa: teplá, pikantná, bilinná, mierne gáfrovitá, ľahkotrpká

latinsky nazov Latinský názov: Salvia officinalis

krajina povodu Krajina pôvodu: Balkán

obsahuje Obsahuje: Salvia officinalis oil, limonene*, linalool* (*súčasť éterických olejov)

ziskavanie Spôsob získavania: destilácia vodnou parou - kvety a listy

informacie Popis:

  • pôsobí sedatívne na nervový systém
  • pri dlhšom vdychovaní pôsobí euforicky
  • tlmí menštruačné bolesti
  • ľahko znižuje tlak
  • podporuje trávenie
  • je vhodná na kúpeľ nôh vďaka svojim antibakteriálnym účinkom

masaz Na masáž: 3 - 12 kvapiek zmiešať s 50ml nosného rastlinného oleja

kupel Kúpeľ proti poteniu nôh: čajová lyžička soli, 1 kvapka šalvie, 1 kvapka cypruštek, 1 kvapka mäta pieporná a 1 kvapka levandule.

kontraindikacie Upozornenie: Uschovajte pred deťmi, chráňte oči. Nepoužívať neriedené na kožu. Nepoužívať vnútorne. Nepoužívať pri vysokom tlaku. Nevhodné pre epileptkov a v tehotenstve.

 


100% prírodné éterické oleje Saloos

 

Používanie éterických olejov je rovnako staré ako ľudia a ich bolesti. Vôňa rastlinných silíc priaznivo pôsobí na náš nervový systém a emócie, podporuje imunitný systém a spúšťa ozdravný proces celého organizmu. Pretože éterické oleje pôsobia komplexne a hlboko, je nutné dbať na ich kvalitu a užívať skutočne 100% prírodné produkty. Jedine tak môžete dosiahnuť žiadaných výsledkov.

 

Možnosti použitia éterických olejov

 

Vôňe esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.

 

Inhalácie

Najjednoduchšie použitie esenciálnych olejov je v aromalampách. Do vody nakvapkajte 3 - 8 kvapiek esenciálneho oleja. Plameň sviečky ohrieva misku, z ktorej sa ako prvej odparia prchavé vonné silice. Tiež stačí nádobu s olejom položiť na kúrenie alebo nakvapkať éterický olej na papierovú vreckovku a použiť napríklad pri dlhej jazde autom.

 

Kúpele

3-10 kvapiek éterického oleja rozmiešajte v 1 dl mlieka, troške rastlinného oleja alebo lyžičke medu. Éterický olej sa tak rozpustí a dostane sa do celého kúpeľa. Vždy je lepšie začať s nižšou koncentráciou.

 

Masáže

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nosného čistého rastlinného oleja. Éterický olej sa v rastlinnom oleji rozpustí. Túto zmes môžete použiť na masáž alebo potieranie postihnutých miest na pokožke.

 

Potieranie pokožky

Éterický olej rozpustite v tukovom základe (rastlinný olej, med, mlieko) a použite na potieraie pokožky.

 

Obklady

Do teplej vody pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja, premiešajte a použite na obklad.
 

Pri používaní silíc sú riziká minimálne. Všeobecne platí, že by sme sa mali vyvarovať vysokých koncentrácií a vždy sa podrobne zoznámiť s účinkami jednotlivých silíc. Niektoré éterické oleje nie sú vhodné pre tehotné ženy a deti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: