Neohodnotené

Rosalina (Austrália), Saloos

Vôňa je jemná, mierne zemitá, borovicovo – kvetinová. Olej je cenený pre svoje silné antibakteriálne vlastnosti a to aj pri lokálnom ošetrení, ako aj pri inhalácii.
Kód: 2721/5 M
Značka: Saloos
€8,25
Kategória: Aromaterapia
Objem: 5 ml
skladom | 2721/5 M
€8,25

Rosalina (Austrália) 

Vôňa je jemná, mierne zemitá, borovicovo – kvetinová. Rosalina, taktiež známa ako Lavender Tea Tree je z rovnakej čeľade rastlín ako je Tea Tree ale oproti Tea tree má jemnejšiu vôňu a je šetrnejší k pokožke. Olej je cenený pre svoje silné antibakteriálne vlastnosti a to aj pri lokálnom ošetrení, ako aj pri  inhalácii. Ďalej pôsobí ako antiseptikum, pomáha uvoľňovať svalstvo, protikŕčový. Pomáha liečiť infekcie horných ciest dýchacích predovšetkým u malých detí. Slúži k liečbe a hojeniu oderkov, rezných rán a pri bodnutí hmyzom. Tento olej pôsobí relaxačne a má ukľudňujúce účinky, preto je veľmi vhodným pomocníkom pri stavoch stresu, vypätia a nespavosti. Je vhodný pre pleť zmiešanú, mastnú a so sklonom k akné. Nie je vhodný pre tehotné ženy.

typ vone Vôňa: mierne gáfrovitá, s ružovým až zemitým podtónom

latinsky nazov Latinský názov: Melaleuca Ericafolia

krajina povodu Krajina pôvodu: Austrália

ziskavanieSpôsob získavania: destilácia vodnou parou - vetvičky

informacie Popis:

  • antibakteriálne, protiplesňové, protizápalové účinky, mykózy, afty
  • relaxačné účinky, stres, nespavosť
     

kupel Uvoľňujúci kúpeľ: 9 kvapiek rosaliny do pol šálky mlieka 

kontraindikacieUpozornenie: Uschovajte pred deťmi, chráňte oči. Nepoužívať neriedené na kožu. 

 

100% prírodné éterické oleje Saloos

 

Používanie éterických olejov je rovnako staré ako ľudia a ich bolesti. Vôňa rastlinných silíc priaznivo pôsobí na náš nervový systém a emócie, podporuje imunitný systém a spúšťa ozdravný proces celého organizmu. Pretože éterické oleje pôsobia komplexne a hlboko, je nutné dbať na ich kvalitu a užívať skutočne 100% prírodné produkty. Jedine tak môžete dosiahnuť žiadaných výsledkov.

 

Možnosti použitia éterických olejov

 

Vôňe esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.

 

Inhalácie

Najjednoduchšie použitie esenciálnych olejov je v aromalampách. Do vody nakvapkajte 3 - 8 kvapiek esenciálneho oleja. Plameň sviečky ohrieva misku, z ktorej sa ako prvej odparia prchavé vonné silice. Tiež stačí nádobu s olejom položiť na kúrenie alebo nakvapkať éterický olej na papierovú vreckovku a použiť napríklad pri dlhej jazde autom.

 

Kúpele

3-10 kvapiek éterického oleja rozmiešajte v 1 dl mlieka, troške rastlinného oleja alebo lyžičke medu. Éterický olej sa tak rozpustí a dostane sa do celého kúpeľa. Vždy je lepšie začať s nižšou koncentráciou.

 

Masáže

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nosného čistého rastlinného oleja. Éterický olej sa v rastlinnom oleji rozpustí. Túto zmes môžete použiť na masáž alebo potieranie postihnutých miest na pokožke.

 

Potieranie pokožky

Éterický olej rozpustite v tukovom základe (rastlinný olej, med, mlieko) a použite na potieraie pokožky.

 

Obklady

Do teplej vody pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja, premiešajte a použite na obklad.

Pri používaní silíc sú riziká minimálne. Všeobecne platí, že by sme sa mali vyvarovať vysokých koncentrácií a vždy sa podrobne zoznámiť s účinkami jednotlivých silíc. Niektoré éterické oleje nie sú vhodné pre tehotné ženy a deti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: