Neohodnotené

Geránium (Egypt), Nobilis Tilia

Napomáha hojeniu rán , ukľudňuje, používa sa na opary a afty, prehrieva, zmierňuje bolesti nervového pôvodu
Kód: E1057/5 M
Značka: Nobilis Tilia
€6,70
Kategória: Aromaterapia
Objem: 5 ml
skladom | E1057/5 M
€6,70

Geránium

Exotická ťažká aróma s korenistým nádychom. Používa sa pri zápaloch v tráviacom, dýchacom, močovom, rozmnožovacom a nervovom systéme, účinný pri problémoch v prechode (návaly, nespavosť, nadmerné potenie), na ekzémy a suchú pokožku, vhodný pre workoholikov - ukľudňuje pri strese a prepracovanosti. Nepoužívajte pri zvýšenej zrážanlivosti krvi. Napomáha hojeniu rán , ukľudňuje, používa sa na opary a afty, prehrieva, zmierňuje bolesti nervového pôvodu.

Použitie:
Pridajte 3-5 kvapiek do vody v aromalampe alebo požadovaný počet kvapiek do difúzera či inhalačnej tyčinky. Môže sa použiť na priamu inhaláciu. Nepoužívajte neriedené na pokožku, chráňte oči a chráňte pred deťmi. 

Latinský názov:
Pelargonium graveolens

Krajina pôvodu:
Egypt

Biochemická špecifikácia:

CITRONELOL, GERANIOL, LINALOOL, CITRAL 


Pár slov o rastlinných siliciach

Rastlinné silice sú obsiahnuté nielen v kvetoch a plodoch, ale aj v listoch, kôre a koreňoch. Ich chemické zloženie je veľmi komplikované, v laboratórnych podmienkach nenapodobiteľné. Silice sú najčastejšie získavané z rastlín destiláciou, lisovaním alebo extrakciou, pričom u mnohých rastlín je veľmi dôležitá denná doba zberu. Na výrobu niekoľkých kvapiek je niekedy potreba až kilogramu suroviny. Novodobé dejiny esenciálnych olejov sú sprevádzané pokusmi o napodobenie ich vône syntetickou cestou. Ale tieto syntetické látky nikdy nenahradia účinky prírodných silíc.

Ako pôsobí vôňa na náš organizmus

Vône sú našim mozgom prijímané a vyhodnocované najrýchlejšie zo všetkých vnemov. Čuchové nervy sú spojené priamo s tou časťou mozgu, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri spúšťaní emocionálnych reakcií, akou je radosť, náklonnosť, zlosť, smútok alebo sexuálne a erotické naladenie. Odtlačok vône sa ukladá do pamäte pevnejšie ako názov rastliny. Mozog reaguje na vône a môže vyvolať impulzy, pre naše telo priaznivé, a to aj dlhodobo. S  čuchovými nervami je tesne spojená aj intelektuálna a analytická časť mozgu. Funkcia čuchu je zároveň aj funkciou varovnou. V rastlinných vôňach nájdete vône príjemné a nepríjemné. Spoľahnite sa preto pri výbere olejov aj na váš nos a vyberajte to, čo mu lahodí. Okrem toho molekuly silíc vstupujú vdýchnutím do pľúc, krvného riečišťa a odtiaľ potom do celého tela. Tým je ich účinok znásobený. Preto je nesmierne dôležitá čistota a kvalita esenciálnych olejov.

Možnosti použitia

Vôňa esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.

  • Inhalácie
    Najjednoduchšie použitie esenciálnych olejov je v aromalampách. Do vody nakvapkajte 3 - 8 kvapiek esenciálneho oleja. Plameň sviečky ohrieva misku, z ktorej sa ako prvej odparia prchavé vonné silice. Tiež stačí nádobu s olejom položiť na kúrenie alebo nakvapkať éterický olej na papierovú vreckovku a použiť napríklad pri dlhej jazde autom.
  • Kúpele
  • Masáže
  • Potieranie pokožky
  • Obklady

Čo je dobré vedieť o používaní silíc

Pri používaní silíc sú riziká minimálne. Všeobecne platí, že by sme sa mali vyvarovať vysokých koncentrácií a vždy sa podrobne zoznámiť s účinkami jednotlivých silíc.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: